Najlepšie texty piesni, či nápady, vznikajú úplne spontánne. Inak tomu nebolo ani s nami. Vo februári roku 2017 sme si povedali, že ideme vyrobiť Office doplnky z dreva a ak sa nám budú páčiť, tak ich ukážeme aj iným. Základom všetkého však bola, stále je a bude ručná práca, dotyk s prírodou a precíznosť. Vznikali prvé nápady, množstvo nákresov, až sme začali s výrobou prototypov. S ceruzou na papieri sa naše produkty tvorili jednoducho a rýchlo, pričom aj ako 3D modely vyzerali skvele. Ťažšie to už bolo pretaviť do funkčného, reálneho výrobku. Tu sme zistili, na akú náročnú cestu sme sa vybrali. No nič nás neodradilo od toho, aby sme o takmer tri roky boli pyšní na Office doplnky od POLUM.

Peter Fedorko

Moje meno je Peter. Vyštudovaný elektrotechnický inžinier, človek ktorý má rád techniku, miluje prírodu, čerstvý vzduch, spev vtákov a vôňu dreva. Keď si zaspomínam na detstvo a prázdniny u starých rodičov, tak sa mi vynárajú domáce zvieratá, zber húb, či pletenie košíkov a výroba drevených prútených metiel s babkou a dedkom. Bola to úžasná vôňa z brezového prútia.

Narodil som sa pod Sninským kameňom – v Snine. Neskôr sme sa s rodinou presťahovali do Stakčína, obce, ktorá je vstupnou bránou do Národného parku Poloniny. Bol som teda vždy uprostred prírody. Tu som každú voľnú chvíľu trávil vo svojej dielničke, kde som relaxoval a zároveň tvoril.

Volám sa Jaro a pochádzam z obce Tovarné, neďaleko Domaše. Od malička som vyrastal na dedine, kutilské práce mi preto nie sú cudzie. Každé letné prázdniny počas môjho detstva som trávil v lese, milujem jeho vôňu, šum lístia aj pokoj, ktorý v ňom nachádzam. Drevo ako také a práca s ním má vždy fascinovali, preto som sa aj rozhodol pre strednú školu drevársku. Spolu so švagrom sme svoje záľuby a zručnosti dali dohromady a začali pracovať na niečom, čo nás baví a napĺňa. Pokračujem teda vo svojom remesle a robím inšpiratívnu prácu, z ktorej výsledkom som už teraz spokojný ja a aj moje okolie.

Jaroslav Barna